TR | EN

Alüminyum Kaynak Yapan Yerler

Alüminyum kaynak konusunda genleşme derzi ve diğer üretimlerimiz kadar tecrübeli olan firmamızla iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Alüminyum Kaynak Yapan Yerler sizin için özel olarak hizmet vermektedir.

Alüminyum Kaynak Yapan Yerler ve Kullanım Alanları

Yeryüzündeki elementleri sıralamaya soktuğumuzda, oksijen ve silisyumdan sonra miktar olarak en fazla olan element alüminyumdur. Adını Fransa’daki Baux kasabasından alan, boksit madeninden elde edilir.  Alüminyumun kullanım alanları incelendiğinde en yaygın kullanıldığı yer taşımacılık sektörüdür. Bu alanda, otomobiller, uçaklar ve trenler akla gelmektedir. Uçaklarda alüminyum kullanılması şaşırtıcı bir durum değildir çünkü, hem yorulma dayanımlarının iyi olması, hem hafif olmaları hem de korozyon dayanımlarının ilave bir işleme gerek olmaksızın çok iyi olması, alüminyumun tercih edilmesinin başlıca nedenlerindendir.

Alüminyum Kaynak Yapan Yerler olarak tesisimizde karbon çelikleri, paslanmaz ve alüminyum sacların kaynaklı birleştirmeleri MİG, TİG, PUNTA ve SAPLAMA KAYNAK yöntemleriyle, sertifikalı ekibimiz tarafından yapılmaktadır

Alüminyum kaynak için soğuk işlenmiş bir alaşıma kaynak yaptığınızda, 0 menevişli (veya sıfır tavlı) duruma geri dönmesi ve “yumuşaması” için kaynağın etrafındaki malzemeye bölgesel tavlama yaparsınız. Bunun sonucunda, ısıya dayanıklı olmayan alaşımlara ana malzeme kadar dayanıklı kaynak yapmanın tek yolu 0 menevişli durumdan başlamaktır.
Isıl işleme elverişli alüminyum alaşımlarda, ısıl işlemin son adımında metal yaklaşık 205°C sıcaklığa ısıtılır. Ancak, kaynak işlemi sırasında kaynağın etrafındaki malzeme 205°C ‘den çok daha yüksek bir sıcaklığa ulaşır ve bunun sonucunda bazı mekanik özelliklerini kaybeder.

Modüler Genleşme Derzleri

Bunun dışında firmamız Köprü Genleşme Derzleri doğa veya sentetik elastomer, çelik halka ve kumaştan üretilen esnek bir konektördür. Boru sistemlerinde gerilimi azaltmak için gerektiğinde metalik takviye kullanılacaktır. Isıl ve mekanik titreşime ve / veya hareketlere karşı direnebilir. Hareket, boru sistemlerinde, ortam sıcaklıklarının değişmesi, tutamak malzemeleri olduğunda sıcaklık farkı ve eklemlerin farklı kompozisyonu nedeniyle her zaman olur. Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri bu hareketi emebilir, bükülme tehlikesini ortadan kaldırır ve sonuçta ortaya çıkacak yüksek yedek maliyetleri azaltır.
VEKKON Expansion Joint, köprü inşaat endüstrisi için genleşme derzleri tasarımı ve imalatı alanında ön plana çıkıyor. VEKKON,  Köprü Genleşme Derzi üretiminde Türkiye’nin lider firmalarından biridir. Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan fabrikamız 3500m²’si kapalı alan olmak üzere toplam 7000 m²’lik bir alanda bulunmaktadır. VEKKON Köprü Genleşme Derzi üretiminde ISO 90001 standartlarına uygun üretim yapmaktadır.
Genleşme derzleri benzersiz ortamlarda çalışır ve bir köprü yapısının sürdürülebilirliği için kritik bir bağlantıdır. Yetersiz genleşme derzlerinin etkileri veya uygun olmayan bir sistem seçimi bir köprünün yapısal bütünlüğünü ciddi biçimde zayıflatacaktır. VEKKON, köprü genleşme derzlerinin performansını, korunmasını ve kurulumunu geliştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor.