TR | EN

Bituminous Expansion Joint

VEKKON Bituminous Expansion Joint tek raylı ve modüler tiptedir. Bizim ürettiğimiz genleşme derzleri pürüzsüz, su geçirmez ve  yüzeyini korurken köprü güverte sisteminin hareketlerini sağlar. Köprü güvertesinden daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış olan VEKKON Endüstri eklem ömrü sağlam çelik destek sisteminden geliyor. Güçleri, çeşitli güverte hareketlerini karşılama esnekliği ile trafik darbelerine karşı koymak için birleştirirler.

VEKKON’da Bituminous Expansion Joint üretme çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bituminous Expansion Joint, beton yollardaki, bordürlerdeki vb. genleşme ve büzülme basıncını emmek için kullanılan bir bitüm emdirilmiş fiber derecesidir. Titreşimi emmek için inşaatta kullanılır ve yerleşimden kaynaklanan beton hareketini hesaba katar. Bituminous Expansion Joint işlemi, suya dayanıklı, çürümeye dayanıklı, haşere ve termit dayanıklı, güçlü, uzun ömürlü bir ürünün oluşmasını sağlar.

Sunduğumuz ürünler arasında , çoğunlukla yollar, pistler ve binalardaki kauçuk genleşme derzlerinde kullanılan geniş bir Bituminous Expansion Joint aralığı bulunmaktadır. Bituminous Expansion Joint, sıcaklıktaki değişimlere göre büzülme ve genleşmeye uygun bir döşeme şekli sağlayan beton döküm özelliğine sahiptir. Müşteriler bunları çoğunlukla köprü, güverte, yol ve pistte kullanıyorlar.

Binalarda beton yollar, pistler, zemin ve tavan döşeme levhaları inşaatı, inşaat derzlerine götüren beton döşeme uygulamasını içerir.Bu derzlerde mevsimsel sıcaklık değişiklikleri ile oluşan genişleme ve kasılmayı barındıracak önlemlerin alınması gerekir. Bizim Bituminous Expansion Joint Dolgu Levhaları üstün iyileştirme özellikleri ile sıkıştırmaya mükemmel direnç gösterir. Bu levhaların derzlerde sağlanması beton döşemelerin serbest dolaşımına izin verir. Bu, su yalıtımı sağlamak ve yabancı maddelerin derzlere girmesine direnmek yanında döşemelerin hasar görmesini engeller.

Doğal olarak hücresel, güvenli bir şekilde birbirlerine yapıştırılmış ve Bitümlü Bileşikle eşit olarak doymuş düşük yoğunluklu, yüksek kaliteli bir elyaf tahtadır. Bituminous Expansion Joint ile emprenye edilmesi, dayanıklı ve su geçirmez olmasını sağlar. Hücresel doğa sıkıştırılabilir yük sağlarken kurtarma yeteneği ve sıkıştırılabilirlik özellikleri sunar. Kırılmadan normal yapısal hareketleri taşır. Eklem boşlukları arasında bir boşluk olmadığından eklemlerin sızdırmazlığını sağlar. Dolgu maddeleri, çevreye karşı dayanıklıdır, zira termoplastik / plastik genleşme derz dolgu maddesini tahrip eder.

BİTUMİNOUS EXPANSİON JOİNT KULLANIMLARI

 • Döşemenin ömrünü ve düzgünlüğünü korur
 • Ek yerleri boyunca yüzey suyunun sızıntısını ve eklemin altındaki suyun veya kirin girmesini önler.
 • Sıcaklık, shrin kage, sürünme, gevşeme, değişim, titreşim vb. nedeniyle oluşan stres giderir.
 • Betonun yatay, dikey veya eğik yönlerde genişlediğinde ortaya çıkan basınç gerilmelerini hafifletir
 • Eklemin eklem içine nüfuz etmesini önleyerek eklemin çalışmasını önleyecektir
 • Hem içte hem de dışta her türlü beton yapımında kullanışlı

BİTUMİNOUS EXPANSİON JOİNT UYGULAMA

 • Beton genişleme: kaldırım, istinat duvarları, avlu, bordür ve oluklar, havaalanı pistleri.
 • Beton izolasyon derzleri: köprü yaklaşımları, karayolu kavşakları, barajlar, beton abutmentler
 • Başlık plakası contası.
 • Güverte sızdırmazlığı.

NEDEN VEKKON?

 • Kanıtlanmış Kalite
 • Teknik uzmanlık
 • Deneyimli Yönetim
 • Sıkı Kalite Kontrol
 • Örnek Hizmet
 • Zamanında teslimat
 • Geniş Ürün Aralığı
 • Rekabetçi Fiyatlandırma

Yıllardır geniş bir tecrübeye sahip olan VEKKON Endüstri A.Ş, yapı malzemelerinin imalat ve ticareti ile uğraşan çok çeşitli bir anonim şirkettir. Tarafımızdan elde edilen deneyim, müşterilerimize en uygun fiyatlarla en uygun ürünleri sunmamıza yardımcı olur.

Geleneksel olarak taahhüt edilen hizmetler ile birleşmiş kaliteli malzemeler sunmak için çaba gösterdik. Bizim tarafımızdan sunulan ürünler maliyet açısından uygun ve kalite ve endüstri standartlarına uygunluk bakımından yüksek kalıyor.

Firmamızın kaliteli ürünlerin ve zamanında teslimatı ile olağanüstü bir sicili var.

Maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için, müşterilerimize en iyi kalitede ürünleri en iyi fiyatla sunmak hedefimiz. Müşterilerimize yenilikçi ve gelişmiş ürünler sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz. Müşterilerimize olan bağlılığımız, ürün yelpazemizin parçası olmayan özel ürünler için soruları eğlendirmek istiyoruz gerçeği ile vurgulanmaktadır.

BİTUMİNOUS EXPANSİON JOİNT TANIMI 

Bituminous Expansion Joint, iki asfaltla doymuş gömlek arasında ısı ve basınç altında oluşturulan asfalt, sebze elyafı ve mineral dolgu maddelerinin bir karışımından oluşur. Su geçirmez, kalıcı, esnek ve kendinden sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

FİBER EXPANSION JOINT, uzun ömürlülüğünü sağlamak için, birbirine güvenli bir şekilde yapışmış ve asfalt ile eşit olarak doymuş hücresel liflerden oluşur. FİBER EXPANSION JOINT çok yönlü, esnek, esnek ve ekstrüzyon yapmayan bir üründür. Orijinal kalınlığının yarısına kadar sıkıştırıldığında orijinal kalınlığının en az %70’ine kadar iyileşir.

Rubber Expansion Joint , gri renkli, en kaliteli, şişmiş sünger kauçuktan homojen bir kalınlık ve yoğunluğa üretilir. Sıkıştırılmış haldedir ve orijinal kalınlığının %95 veya daha fazlasına ve kübik ayak yoğunluğa sahiptir.

CORK EXPANSION JOINT, fenolik reçine ile yapıştırılmış temiz, seçilmiş, granüle mantardan üretilmiştir.

Kendiliğinden genişleyen mermer ekspansiyonu joint, dolgu malzemesinin betonun büzülmesini telafi etmesine izin veren, kurulumdan sonra orijinal kalınlığın %140’ına kadar genişlemeye izin vermek için ısı ve basınç altında oluşturulur ve sıkıştırılır. Kurulumdan sonra normal nem koşulları mantarın kendinden genişleyen özelliklerini harekete geçirir. Ürün, işyerinde gerekli kesin boyuta göre kesilebilir.

SPHALT EXPANSION JOINT “orijinal” genleşme derz dolgu maddesidir. İki asfaltla doymuş astar arasına ısı ve basınç altında oluşan asfalt ve mineral dolgu maddelerinin bir karışımından oluşur. Su geçirmez, kalıcı, esnek ve kendinden sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

BİTUMİNOUS EXPANSİON JOİNT KULLANIMLAR

Bituminous Expansion Joint tüm kontrol ortak uygulamalarının %80’inde kullanılabilir. Kaldırımlar sokakların ve tek ve çok katlı döşeme levhalarındaki bağlantı yerleri için idealdir. Benzersiz kendi kendine sızdırmazlık özelliğinden dolayı müteakip birleştirme sızdırmazlığı gerekmez.

Bituminous Expansion Joint “orijinal” genleşme derz dolgusudur. İki asfaltla doymuş astar arasında ısı ve basınç altında oluşan asfalt ve mineral dolgu maddelerinin karışımından oluşur. Su geçirmez, kalıcı, esnek ve kendinden sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

BİTUMİNOUS EXPANSİON JOİNT ÖZELLİKLER / FAYDALARI

 • Duman emici.
 • Tüm kontrol eklem durumlarının %80’inde kullanılır.
 • Para cezası ve suyun sızmasına karşı koruma sağlar.
 • Kendinden sızdırmazlık; ek sızdırmazlık maddesi gerekmez.
 • Kalıcı.

İki asfaltla doymuş astar arasına ısı ve basınç altında oluşan asfalt ve mineral dolgu maddelerinin bir karışımından oluşur. Su geçirmez, kalıcı, esnek ve kendinden sızdırmazlık özelliğine sahiptir.

VEKKON’da Bituminous Expansion Joint üretme çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.