TR | EN

Çelik Konstrüksiyon Firmaları

Ankara Çelik Konstrüksiyon Firmaları 

 Ankara Polatlı da bulunan fabrikamız Çelik Konstrüksiyon Firmaları içinden en deneyimlilerden biridir. Firmamız yurtiçi ve yurtdışında bulunan birçok firmaya çelik konstrüksiyon üretimi yapmaktadır.

Türkiye ne yazık ki deprem bölgesinde olan bir ülke. Şehirlerimizden çoğu deprem riskiyle karşı karşıya. Bu yüzden yapılan binaların, yapıların hemen hepsi depreme dayanıklı olarak yapılmak zorunda. Depreme dayanıklı yapıların en önemli yanı Çelik Konstrüksiyon Firmaları ‘nın ürettiği çeliklerin kullanılarak yapılmasıdır.

Çelik Konstrüksiyon Firmaları tarafından üretilen konstrüksiyonlar tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle ülkemizde olduğu gibi deprem tehditi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilir. Çoğu zaman Çelik Konstrüksiyon firmaları tarafından üretilen çeliklerle fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, depo ve atölyeler yapılarak kullanılan geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir.

Ülkemizdeki şehirler 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşır. Çelik Konstrüksiyon yapı sistemlerine olan tercih günümüzde artmıştır. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Yapılar, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

Günümüz teknolojisiyle birlikte Çelik Konstrüksiyon Firmaları yetenekleri birleştiğinde depreme oldukça dayanıklı yapılar inşaa edilebilir. Yapıların dayanıklı olması çok önemlidir. Şu unutulmamalıdır. Deprem değil binalar öldürür. Bu yüzden binaların sağlam olması çok önemlidir. Çelik Konstrüksiyon Firmaları özenle ürettikleri çelikleri binaların güvende olmasını sağlar.

Çelik Konstrüksiyon Firmaları ürettikleri ürünleri özel dayanıklılık testlerinden geçirir. Üniversitelerin ilgili bölümleri bu testi yaparak ürünün garantili olmasını sağlar. Firmamız ODTÜ onaylı testlerle ürünlerini garanti altına alır.

Çelik Konstrüksiyon Firmaları çoğunlukla köprü yapılarında kullanılır. Tasarımları aynı zamanda pürüzsüz bir yüzey oluşturarak sürekli bir trafik izni vermelidir. VEKKON gibi iyi bir üretici de sıcaklık değişimlerini ve yapısal gücünü değerlendirecektir. Çelik Konstrüksiyon Firmaları ve genleşme derzleri, köprü bükülmesini durduracak ve parçaların daha basit bakımını sağlayacaktır. Herhangi bir köprü hareketleri tek bir boşluk kapasitesini aştığında. Üretim için biraz daha karmaşıktırlar ancak güvenilirlik sağlarlar ve herhangi bir yöne yönelik hareketleri barındırabilirler.

Çelik Konstrüksiyon Firmaları genleşme derzi boşluğu kapatsa bile, tren için sürekli bir yüzey temin edebilmelidir. Bu tür bir proje, özel bir uzmanlık seviyesine ihtiyaç duyuyor ancak VEKKON gibi bir şirket bunu ucuz bir fiyata yapabiliyor.