TR | EN

Çelik Köprü Genleşme Derzleri

VEKKON’da Çelik Köprü Genleşme Derzleri üretiminde kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Çelik Köprü Genleşme Derzleri , yapılar arasında sürekli trafiğe izin verirken, takviyeli ve öngerilmeli beton, kompozit ve çelik yapılarda hareket, büzülme ve sıcaklık değişimlerini barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Aşırı koşullar altında köprünün yerinden çıkmasını durdururlar ve aynı zamanda yatağın değiştirilmesine izin vermek için köprü genleşme derzini sökmeye gerek kalmadan.

VEKKON Endüstri A.Ş, dünya genelinde çok sayıda köprü, otoyol ve otopark güvertesinde Genleşme Ekleme Sistemleri geliştirdi ve kurdu.Çelik Köprü Genleşme Derzleri, maliyet açısından etkili, kurulumu kolay ve uzun ve etkili bir sızdırmazlık ömrü sunan yenilikçi bir otoyol ve köprü genleşme derz sistemidir.

Çelik Köprü Genleşme Derzleri konsolide veya basitçe desteklenen çelik diş köprüsü genleşme derzleri içindir. Paralel dişleri 3 ayaktan tam yol genişliklerine kadar olan uzunluklarda sağlanan bağımsız elemanlardan oluşurlar.

Ürün kategorilerimiz arasında, büyükÇelik Köprü Genleşme Derzleri  bulunmaktadır. Ayrıca paslanmaz çelik körükler ve boru döşeme endüstrisinde ihtiyaç duyulan genleşme derzlerinin çeşitli kategorilerini de tedarik etmekteyiz.

VEKKON Endüstri A.Ş mühendisleri müşteri özelliklerine göre hem standart hem de özel körükler tasarlarlar. Endüstriyel normları ve standartları koruyarak ileri ve modern üretim teknolojilerini kullanır.

“Endüstriyel Ürünlerimizi müşterinin ihtiyacına göre rekabetçi bir fiyat ile tasarlıyoruz”

Çeşitli yüksek kaliteli genleşme derzleri ürünleri, vana körükleri ve körük bağlantıları sağlamaktayız. Firmamız Çelik Köprü Genleşme Derzleri, valf körükleri, metal körükler, körük kaplinleri, basınç anahtarı körükleri, eksenel genleşme derzleri, menteşeli genleşme derzleri, üniversal genleşme derzleri, gimbal genleşme derzleri, yanal genleşmeli derzlerin, hat içi basınç dengeli genişlemesinin tasarımı ve imalatı konularında uzmanlaşmıştır.

Ankara’daki esnek genleşme derzlerimiz herkesçe bilinir. Şirket, müşterilerin belirlediği kalite standartlarını karşılamak ve bu standartları yakalamak için gayret göstermiştir. Üretim, tedarik, ihracat ve toptan uzman denetim altında üretilen metal körük geniş bir yelpazede ürünler oluşturmaktayız.

Çelik Köprü Genleşme Derzleri çeşitli uygulamalarda kullanılabilir ve sıcaklık talebi, basınç ve boyutunda değişiklik gösterecektir; kauçuk genleşme derzleri birçok uygulamada kullanılabilir ve üstün titreşim ve ses nemlendirme özelliği sunar. Genleşme derzlerinde titreşimi emmek, yanlış hizalanmayı düzeltmek, termal değişiklikler için genişlemek ve harekete uyum sağlamak için tasarlanmıştır.

Paslanmaz Çelik Köprü Genleşme Derzleri, güvenlik, sağlık, çevre, dayanıklılık ve kullanım ömrü ile ilgili birçok uygulamada kullanılmaktadır. Genleşme Derzleri normalde kenarsızdur ve düşük veya daha yüksek basınç ve sıcaklıklarda iken eksenel, yanal ve açısal hareketleri absorbe edebilir. Yapım teknikleri nedeniyle Genleşme Derzleri, piyasadaki eşdeğer metalik olmayan körelmiş alternatiflere kıyasla nispeten hafiftir.

Kauçuk genleşme derzlerimiz, güvenlik, sağlık, çevre, dayanıklılık ve kullanım ömrü ile ilgili birçok uygulamada kullanılmaktadır. Bu genleşme derzleri çeşitli kauçuktan yapılmıştır. Düşük, yüksek basınç ve sıcaklık altında iken eksenel, yanal ve açısal hareketleri absorbe edebilirler. Kauçuk genleşme derzleri, yapım teknikleri ve kauçuk kalitesi ve karışımları nedeniyle su, sıcak su, içme suyu, soğutma suyu, atık su, deniz suyu vb. alanlarında çok uygundur. Kapsam ayrıca, uygulamalar için genleşme derzleri ihtiyacını da kapsar (zayıf) asitler, alkaliler, sıkıştırılmış hava, yağlar, benzin, gres ve çözücüler.

ÇELİK KÖPRÜ GENLEŞME DERZLERİ İÇİN NEDEN VEKKON ENDÜSTRİ A.Ş?

 • Yüksek kalite
 • Kısa ve doğru teslimat süreleri
 • Esneklik
 • Heveslilik
 • Özel çözümler
 • Güvenilir kaliteli çözümler
 • taahhüt

Fiziksel özelliklerine göre, çoğu metal artan sıcaklık ile genişler ve azalan sıcaklıklar ile düşer.

Boru hattı sistemlerinde, bu olgu boru hattının ayrı bölümlerinin uzunluğunda bir değişime neden olur.

Boru hatları normal olarak en azından iki bağlantı noktasında sabitlendiğinden, uzunluk değişiklikleri malzemede termal gerilme ve bu uç noktalarında güç ve momentlerin artmasına neden olur.

Mümkün olduğunca, bir kişi boru hattının doğal esnekliğini boru genişlemesini telafi etmek için kullanacaktır (doğal telafi).

Bununla birlikte, genişleme borunun doğal esnekliğini aşarsa, bu hareketleri telafi etmek için genleşme derzleri gereklidir.

Buna ek olarak, pompaların, kompresörlerin, türbinlerin ve motorların mekanik titreşimleri bitişik boru hatlarına, bunların desteklerine veya herhangi bir yüklü alete herhangi bir zarar gelmesini önlemek için nemlendirilmelidir.

Kompresörlerin, türbinlerin, kapların ve diğer bitki bileşenlerinin nozullarındaki kuvvetler ve momentler sınırlıdır ve aşılmamalıdır.

Bütün bu durumlarda, Çelik Köprü Genleşme Derzleri kullanılabilir.

Her genleşme derzinin merkezi bileşeni, şekli ve ince duvarı nedeniyle bir yay gibi davranan metal körüklerdir. Bununla birlikte, körükler, bir genişleme elemanı olarak kullanımına hak kazanmak için aşağıdaki temel kriterleri karşılamalıdır.

 • Boru sisteminin çalışma ve test şartlarına (basınç, sıcaklık) dayanıklı,
 • iç (akış) ve dış (atmosferik) koşullara karşı korozyon direnci sağlamak,
 • istenen dayanıklılık (ömrü) ile termal genleşmeyi ve mekanik titreşimleri telafi etmek için yeterli esneklik sağlayın
 • yeterli süpürme kararlılığı içerir.

Paslanmaz Çelik Köprü Genleşme Derzleri

VEKKON geniş spesifik genişletme derzleri yelpazesi sunmaktadır ve çok sayıda spesifik uygulama için uygundur.

VEKKONÇelik Köprü Genleşme Derzleri portföyü temelde üç ana seriden oluşur:

 • Standart seriler
 • Endüstriyel seriler
 • Özel seri

Tüm genleşme derzlerinin kalbi metal körüklerdir. Modern tasarım ve üretim tesisleri sayesinde, tüm VEKKONÇelik Köprü Genleşme Derzleri aşağıdaki avantajları sunar:

 • Yüksek esneklik
 • Kısa inşa süresi
 • Büyük hareket kapasitesi
 • Dayanıklılık ve mükemmel kimyasal direnç

VEKKON Endüstri A.Ş, müşterilerine mümkün olan en iyi çözümü sunmak için hemen hemen her tür körük üretme yöntemini kullanmaktadır: Hidrolik ve elastomer şekillendirme, delme ve mekanik haddeleme vb.

AçısalÇelik Köprü Genleşme Derzleri bir veya iki düzlemde büyük açısal hareketler için kullanılır.

Büyük boru uzaması için açısal (veya menteşeli) genleşme derzleri kullanılır. Genleşme derzleri sistemi standart elemanlardan yapılır. Bunun için iki veya üç adet genleşme derzi gerekir. Açısal genleşme derzlerinin uygulanması her zaman boru yönünde bir değişiklik gerektirir. Menteşeli genleşme derz sistemlerinin uzama emilimi pratik olarak sınırsızdır. Menteşeli Çelik Köprü Genleşme Derzleri genleşme derzlerinin izin verilen hareket açısı ve iki köşeli genleşme derzi arasındaki boru bölümünün uzunluğu belirlenir.

Avantajları:

 • neredeyse sınırsız uzama emilimi
 • bağlantı noktalarında azaltılmış yük
 • modüler kavram uygulaması
 • normal kılavuzların kullanımı

Dezavantajları:

 • boru yönündeki değişim her zaman gereklidir
 • eksenel genleşme derzlerine kıyasla daha fazla yer gerekir
 • Bir sistem için gerekli iki veya üç genleşme derzi
VEKKON’daÇelik Köprü Genleşme Derzleri üretminde kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.