TR | EN

Genleşme Derzi Montajı

Firmamız yıllardır genleşme derzi imalatı yapmaktadır. Köprüler için yaptığımız genleşme derzi imalatının yanında profesyonel ekibimiz Genleşme Derzi Montajı da yapmaktadır.

Genleşme derzleri iki yapı arasındaki veya köprü bağlantılarındaki ısı farklarından doğan sünme ve büzülme, yüke dayanıklılık gibi faktörlerde etkilidir.

Genleşme derzleri içerdiği kauçuk metal yapısı ile deformasyonu bastan sona yayarak, kendi üzerinde abzorve ederek yok eder. İmalat esnasında kullanılan metaller vulkanizasyon yöntemi ile kauçuğa bütünleştirilmiş ve kauçuk yapısından dolayı kenar ayak ile üst yapı arasını kapatarak güçlendirme sağlar. Genleşme hareketliliğini her yöne yayabilme özelliğine sahiptir.

Genleşme Derzi Montajı ve İmalatı

Firmamız, araştırma ve çalışmalar ile en iyi tasarım, patenti kendisine ait olan genleşme derzi imalatı yapmaktadır. Firmamızın deneyimli mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilen Köprü Genleşme Derzi yüksek kaliteli çelik ve özel kilitlemeli su sızdırmaz neoprene conta kullanılarak üretilmiştir.

Yıllardır genleşme derzi imalatı yapan firmamız özel araştırmalar sonucunda ürettiğimiz TS tipi Köprü Genleşme Derzi hiçbir özel kuruluşla bağlantısı olmayan Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü tarafından yorulma testine tabi tutulmuş olup (35ton/cycle), bu testten başarıyla geçmiş bulunmaktadır. Ülkemizde en fazla yük 13 ton olarak belirlenmiştir bu yüzden VEKKON Köprü Genleşme Derzi bu yükü kolaylıkla karşılayacaktır.

En alttaki destek barlarıda bu dönme ve kayma hareketlerine izin verecek şekilde tasarlanırlar.

Genleşme Derzi Montajı ve İmalatı İçin Neden Bizi Seçmelisiniz?

  • Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin üniversiteleri içinde bulunan ODTÜ’den yorulma testi geçerlilik raporu alınmıştır.
  • Yüksek kalitede su sızdırmaz neoprene contalar kullanılır.
  • ARGE ekibimiz tarafından geliştirilen ve deneyimli elemanlarımız tarafından kaliteli çelik ve su sızdırmaz neoprene contalar kullanılarak üretilmiştir.
  • VEKKON Köprü Genleşme Derzi minimum bakım gerektirir.
  • Ürünümüzün sızdırmazlığı maximumdur.
  • Trafik sesini minimize etme özelliğine sahiptir.
  • Birçok köprüde Köprü Genleşme Derzi ürünümüz yaygın olarak kullanılmaktadır.

öprü Genleşme Derzleri doğa veya sentetik elastomer, çelik halka ve kumaştan üretilen esnek bir konektördür. Boru sistemlerinde gerilimi azaltmak için gerektiğinde metalik takviye kullanılacaktır. Isıl ve mekanik titreşime ve / veya hareketlere karşı direnebilir. Hareket, boru sistemlerinde, ortam sıcaklıklarının değişmesi, tutamak malzemeleri olduğunda sıcaklık farkı ve eklemlerin farklı kompozisyonu nedeniyle her zaman olur. Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri bu hareketi emebilir, bükülme tehlikesini ortadan kaldırır ve sonuçta ortaya çıkacak yüksek yedek maliyetleri azaltır.