TR | EN

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, geniş bir yelpazede kauçuk sentetik bileşikler halinde temin edilebilir, bu genellikle bir kumaş veya tel girişi ile takviye edilmiştir. Flanşlar çinko kaplı çelik, sıcak daldırma galvanizli çelik veya paslanmaz çelikten tedarik edilebilir.

VEKKON’da Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri serisi, kalıplanmış küresel stilden, entegre flanşlara sahip, karmaşık, elle yapılmış geniş kemer stillerini kapsar.

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, Sıvı Sızdırmazlık standartlarına uygundur.

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri doğa veya sentetik elastomer, çelik halka ve kumaştan üretilen esnek bir konektördür. Boru sistemlerinde gerilimi azaltmak için gerektiğinde metalik takviye kullanılacaktır. Isıl ve mekanik titreşime ve / veya hareketlere karşı direnebilir. Hareket, boru sistemlerinde, ortam sıcaklıklarının değişmesi, tutamak malzemeleri olduğunda sıcaklık farkı ve eklemlerin farklı kompozisyonu nedeniyle her zaman olur. Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri bu hareketi emebilir, bükülme tehlikesini ortadan kaldırır ve sonuçta ortaya çıkacak yüksek yedek maliyetleri azaltır.

 

VEKKON mühendisleri boru sistemindeki titreşim, gürültü, şok, korozyon, aşınma, gerilmeler ve boşluk gibi kauçuk flanş genleşme derzlerini buna bağlayarak öngörülen problemleri çözecektir.

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri bazı önemli özellikleri ve faydaları:

 • Üstün ses ve titreşim kontrolü
 • Döner Metalik Flanşlarla Kolay Montaj
 • Geniş Flanş Malzemeleri Müsait
 • Daha Açık Ağırlıklı Geniş Hizmet Yelpazesi
 • En ekonomik esnek konektör
 • Büyük stok, hızlı sevkiyat anlamına gelir

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, üstün performans, güvenilirlik ve servis ömrü sunar, böylece tesis güvenliği ve ekipmanın mekanik bütünlüğü artar. Sert bir boru sistemine yerleştirilen özel olarak tasarlanmış ürünler olarak, Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri şunları yapacaktır:

 • Hareketi emer
 • Termal kararlılığı artırın
 • Termal değişim, yük stres, pompa dalgalanmaları, çökme aşınması nedeniyle sistem gerginliğini gidermek
 • Mekanik gürültüyü azalt
 • Hizalama için telafi etmek
 • Farklı metaller arasındaki elektrolizi ortadan kaldırın

Tüm Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, basınç ve hareket gibi alanlarda ürün özelliklerini aşan güvenlik derecelendirmeleri taşır. Metalik olmayan genleşme derzleri ve esnek kaplinler çok çeşitli endüstriler için idealdir.

Kalifiye ve tecrübeli profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından desteklenen Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri imalatı, tedariki ve ihracatı ile ilgileniyoruz

Özellikler:

 • Hava uyumlu
 • Yağ dayanıklı
 • Yüksek güç

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri bazı önemli özellikleri ve faydaları:

 • Üstün ses ve titreşim kontrolü
 • Döner Metalik Flanşlarla Kolay Montaj
 • Geniş Flanş Malzemeleri Müsait
 • Daha Açık Ağırlıklı Geniş Hizmet Yelpazesi
 • En ekonomik esnek konektör
 • Büyük stok, hızlı sevkiyat anlamına gelir

Yenilikçi Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, Pot Mesnetler, Elostamer Mesnetler ve Mühendislik Hizmetleri için Güvenilir Global Lider

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, lastik genleşme derzleri, esnek konektörler, lastik flanşlı hortumlar ve aksesuarların yanı sıra püskürtme kalkanları ve penetrasyon keçeleri gibi en son teknoloji hatlarımızı temsil eder. Kurulduğumuzdan beri, Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri en zorlu uygulamalarda kullanılan geniş bir performans yelpazesi ürün yelpazesi tasarladı ve geliştirdi. Geliştirilmiş performans ve mühendislik çözümleri, aksi takdirde geleneksel bir ürün hattı olarak düşünülüyorsa inşaat ve teknolojilerin ileri malzemeleriyle birleştirilir.

Boru ve kanal sistemleri, sürekli ve emniyetli çalışmasını sağlamak için kritik tasarım öğeleri olarak destek ve esneklik gerektirir. Bu performans genleşme derz tasarımları, sistem kuvvetlerini ve yer değiştirmeleri absorbe ederek bunları genleşme derzinin düşük sertliği (yay oranı) ile değiştirerek bu kritik elemanları başaracak. Buna ek olarak, gürültüyü ve titreşimi azaltmak, on milyonlarca döngü ömrüne, yanlış hizalamaları telafi etmek, boru ve ekipmana erişim sağlamak ve boru ve ankraj gerilimlerini azaltmak için tasarlanmıştır.

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri serbest bırakılmamış genleşme derzlerinin seçimi ve uygulaması, ana çapalar ve belirli aralıklarda çok sayıda kılavuz içeren sert borulama sistemlerinde kullanıldığında en uygun maliyetli düzenlemeyi temsil eder.

Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri ileri düzeyde sınırlandırılmış genleşme derzlerinin seçimi ve uygulaması basınç itki kuvvetlerini ve diğer harici yükleri sınırlarken sistem esnekliği sağlamak için kullanılabilir. Bu yaklaşım, daha küçük bir ayak izi ile optimal bir tasarım sağlar. Gelişmiş sınırlanmış genleşme derzleri kullanmanın ekonomik faydaları arasında bunlarla sınırlı olmamak üzere daha az kılavuz, çapa ve destek bulunur.

AVANTAJLARI: KAUÇUK KÖPRÜ GENLEŞME DERZLERİ

Kauçuk ve metal genleşme derzleri aksiyel düzlemde (sıkıştırma ve uzatma) benzer hareket kabiliyetlerine sahiptir. Bununla birlikte, benzer yüz yüze boyutlara sahip olan metal derzlere kıyasla, kauçuk derzler kesinlikle daha fazla yanal hareketi emebilirler. Yanal düzlemdeki büyük hareketlerin gerekli olduğu metal eklemler için yapılar (çift veya evrensel) mevcuttur, ancak bunlar özel tasarım olarak düşünülür ve maliyetli olabilir.

Bir genleşme derzini 1 “herhangi bir yönde hareket ettirmek için gereken toplam kuvvet olarak tanımlanır. Kauçuk ve metal eklemlerin, standart yüz yüze boyutları için eksenel düzlemde benzer özelliklere sahip olmaları. Metal eklemler yanal harekete maruz kaldıklarında daha serttir ve bu nedenle tipik olarak daha düşük bir yanal hareket kabiliyeti vardır. Tüm yay oranlarının  olduğunu unutmayın. Hem kauçuk hem de metal eklemler basınç uygulandığında, doğru sistem tasarımı için dikkate alınması gereken itme kuvvetleri üretmektedir.

Akustik Empedans
İyi tasarlanmış (çok katlı) metal eklemleri görünür titreşim iletimini düşürebilir, ancak rahatsız edici ve / veya zararlı ses iletmeye devam edecektir. Kauçuk bağlantılar, borulama sistemlerinde istenmeyen iletimi önemli ölçüde azaltır. Eklemin elastomerik bileşimi, algılanabilir gürültünün ve titreşimin en büyük yüzdesini absorbe eden bir nemlendirici olarak işlev görür.

Aşınma / Erozyon Direnci
Metal derzlerin ince ölçülü yapısı erozif kimyasallara, aşındırıcı sıvılara ve bulamaçlara karşı hassastır. Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri, her türlü aşınma ve aşınmaya karşı çok dirençlidir ve bu koşulların uygulandığı uygulamalarda metal ek yerlerinden daha iyi performans gösterirler. Bu uygulamaların birçoğunda metal eklemlerin ömrünü uzatmak için boşaltma veya sabit gömlekler sağlanabilir, ancak eninde sonunda başarısız olma zamanını uzatabilir.

Yorulma / Çevrim Ömrü
Bir metal eklemin yorulma ömrü sıcaklık, basınç, hareket, titreşim ve tabii ki derzin başlangıçtaki tasarımı gibi birçok faktörden etkilenir. Tipik olarak, metal derzlerin çeşitli formüllerle hesaplanabilen tanımlanmış bir çevrim veya yorulma ömrü vardır. Metal eklemler sıklıkla aşırı bisiklet / hareketten kaynaklanan yorgunluk başarısızlığına yenik düşer. Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri diğer taraftan esnek elastomerlerden imal edilmiş olup, ek yerinde yorulma / döngü arızasına duyarlı olmayan bir titreşim sönümleyicisi görevi görür.

Montaj / Bakım
Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri ilave contalama gerektirmez ve çoğu durumda özel ekipmanı kullanılmadan kolayca monte edilir. Flanş contasının sağlam ve bozulmamış olmasını sağlamak için zaman zaman metal eklemlere bakım yapılmalıdır. Hem kauçuk hem de metal genleşme derzlerinde kontrol ünitelerinin, boru hattının aşırı hareketinden kaynaklanan ve bazı uygulamalarda itme kuvvetlerini absorbe etmek için genleşme derzindeki olası hasarları en aza indirgemek önerilir.

VEKKON’da Kauçuk Köprü Genleşme Derzleri çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.