TR | EN

Küresel Mesnetler

Küresel Mesnetler ağır yük taşıyabilir, iki sıra silindiri, dış halkada bir adet ortak küresel yuvarlanma çizgisi, iç halkada iki ilaveten, eksen çizgisine göre belirli bir açıyla eğimlidir, rulman otomatik olarak kendiliğinden hizalanabilir. Hareket halinde kuvvetle bükülürken, rulman normal bir şekilde kullanılabilir. Bu tür bir yatak radyal yüke ve iki yönlü eksenel yüke dayanabilir, dayanma kabiliyeti daha iyidir. Genel olarak, Küresel Mesnetler düşük hızdaki çalışmaya izin verir.

VEKKON’da Küresel Mesnetler üretme çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Küresel Mesnetler, silindirin kesit şekline göre, simetrik ve simetrik olmayan rulman yatağına sınıflandırılabilir. Simetrik olmayan küresel makaralı rulman, kapsamlı tasarımı ve iç yapının parametre optimizasyonu ile simetrik küresel makaralı rulman daha önceki küresel makaralı yatağa kıyasla daha büyük eksenel yük taşıyabilir, çalışma sıcaklığı daha düşük, yüksek hız için uygundur.
Küresel Mesnetler değiştirmek ve kolaylıkla yağlama yapabilmek için, firmamız konik bir delikli küresel makaralı rulman ile kullanıcıları temin edebilir.

Küresel Mesnetler ‘in performansı yalnızca yük veya hız derecelendirmeleri tarafından belirlenmez. Performansı artırmaya katkıda bulunan bir takım faktörler vardır. Performans, ruloların, olukların ve kafeslerin geometrisi, imalat sırasında ısıl işlemin yanı sıra tüm temas yüzeylerinin yüzey kaplamalarından etkilenir. VEKKON Küresel Mesnetler performansını etkileyen başlıca faktörler bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerir:

 • Simetrik silindirler
  Simetrik silindirler , silindir uzunluğu boyunca optimum yük dağılımı sağlayan kendi kendini ayarlar. Bu, tüm yük koşullarında gerilimi düşük tutar ve yatak ömrünü uzatır.
 • Rulo toleransları
  Bir VEKKON kKüresel Mesnetler ‘in rulodaki rulmanlar son derece sıkı boyutlarda üretilir ve toleranslar oluştururlar. Her merdanenin boyutu ve şekli setteki diğer merdanelerle hemen hemen aynıdır. Bu rulman ömrünü en yükseğe çıkarmak için makaralar üzerindeki yük dağılımını optimize eder.
 • Özel rulo profili
  Rulo profili, rulman / ray yolu temas alanındaki gerilme dağılımını belirler. Özel profil silindir boyunca yükleri daha eşit olarak dağıtır ve silindir uçlarındaki gerilme tepelerinin rulman ömrünü uzatmasını önler.
 • Kendiliğinden yönlendirici merdaneler ve iki silindir sırası arasında duran bir kılavuz halka
  Kendinden yönlendirmeli merdaneler sürtünmeyi ve sürtünme sıcaklığını azaltır. Kayan bir kılavuz halka, boşaltılmış silindirleri, yük bölgesini en uygun konuma girecek şekilde yönlendirir.
 • Kafesler
  Tüm VEKKON Küresel Mesnetler ‘i, güçlü pencere veya kafes tipi kafesleri içerir.

VEKKON’DAN HİZMETLER VE ÇÖZÜMLER – SEKTÖRÜN TAM POTANSİYELİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK HEDEFİMİZDİR.

VEKKON, satış sonrası müşterilere, her büyük endüstride, varlık ömrünün her aşamasında, dünya çapında kapsamlı bir dizi hizmet ve çözüm sunmaktadır. VEKKON’dan Hizmetler ve Çözümler şunları yapmanıza yardımcı olabilir:

 • verimliliği arttırmak
 • bakım masraflarını azaltmak
 • enerji verimliliğini arttırmak
 • tasarımları optimize etmek
 • piyasaya sürme süresini azaltmak
 • toplam sahip olma maliyetini düşürmek.

KAPSAMLI BİR PORTFÖY

VEKKON’dan Hizmetler ve Çözümler, yeni makine geliştirme ve tasarım doğrulamasından yenileme, Entegre Bakım Çözümleri, eğitim ve uzaktan izleme konularına kadar uzanır.

Operasyonunuzun enerji kullanımını azaltmanıza ve sürdürülebilirliğini geliştirmenize yardımcı olabiliriz. Odaklanacağımız yeri ve yatırımınızda en hızlı geri dönüşü nasıl sağlayacağınızı tanımlamak için sizinle birlikte çalışacağız.

Teknolojimiz


Küresel Mesnetler, tasarımdan üretime ve test aşamasına kadar ülkenin en kaliteli rulmanlarını üreten teknolojiye sahiptir. Küresel Mesnetler mühendisleri, 2 Boyutlu Cad paketlerini ve 3 Boyutlu modelleme yeteneklerini kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir parçayı tasarlayabilecek araçlara sahiptir. Üretim tesisimiz en basitten en karmaşık parçalara kadar her şeyi üretmek için makine kullanmaktadır. Kalite Güvencesi departmanı, müşterilerimize en yüksek kaliteli parçaları almalarını sağlamak için imalat yöntemlerimizin doğruluğunu doğrular. Küresel Mesnetler için VEKKON sizi, müşteriyi, en kaliteli parçaları ve hizmeti sunmak için sürekli olarak yeni teknolojiler arıyor.

MÜHENDİSLİK UZMANLIĞIMIZ


Küresel Mesnetler Şirketi VEKKON, çubuk kenarı ve küresel rulman endüstrisinde dünya lideri olarak biliniyor. Oldukça bilgili mühendislik personelimiz, hareket aktarımı gereken uygulamalarda daima yardımcı olmaya hazırdır. Tecrübeyle birlikte mühendislerimiz, tasarım, sorun giderme veya çubuk uçları veya Küresel Mesnetler hakkındaki sorularınızı yanıtlamak için gerekli uzmanlık ve saha deneyimlerine sahiptir. Mühendislerimiz, tüm rulman, mesnet ve derz gereksinimlerinize pratik, uygun maliyetli çözümler geliştirmek için sizinle birlikte çalışır.

KÜRESEL MESNETLER İLE İLGİLİ ENDÜSTRİLERDEN BAZILARI


Uygulama: İş makinaları
İnşaat makineleri modern inşaat projelerinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu ekipmanlar her zaman uzun çalışma süresi ve ağır yüklerle sert ve kirli ortamlarda çalışırlar. Bu arada inşaat sektörü, inşaat sürecinde verimli bir şekilde kullanılabilen, istikrarlı bir performans ve uygun maliyetli ekipman gerektirir.
VEKKON Çözümü:
Bu verimliliği sağlamak için, inşaat makineleri üreticileri, sonuç olarak, rulman, Küresel Mesnetler tedarikçilerinden uygun çözümler beklemektedir. Daha rekabetçi ve ekonomik çözümler arayan çok sayıdaki üretici, işbirliği için VEKKON’a yöneldi. VEKKON, inşaat makineleri, örneğin ekskavatör, yükleyici, buldozer vb. için komple bir rulman tedarik edebilir.
Uygulama: Tıbbi ekipman 
Tipik ürün: Paslanmaz çelik rulmanlar
Artan nüfus ve sağlık harcamaları ile tıbbi ekipman pazarı büyüyor. Modern tıbbi ekipman sadece hastalık tespiti için değil aynı zamanda önleme için de kullanılmaktadır. Tıbbi ekipman, antibakteriyel, asit ve alkali direnci, yıkanabilir ve toksik olmayan rulmanlarda sürekli iyileştirme gereksinimleri vardır.
VEKKON Çözümü
Tıbbi ekipman üreticileri ve son kullanıcılarla olan işbirliği sayesinde rulmanların bilgi birikimini kavrar. Anti pas, asit ve alkali yeteneklerini sağlamak için rulman malzemesi olarak yüksek kaliteli paslanmaz çelik, kullanıyoruz.
Uygulama: Madencilik ekipmanları ve çimento endüstrileri
Tipik Ürün: özel rulmanlar ; Küresel Mesnetler
Madencilik ve çimento sanayileri, küresel yaşam standardımıza büyük katkıda bulunmaktadır. Bu sektör, operasyonel emniyet üzerine büyük önem vermektedir. Kaba işletme ve çevre koşulları aynı zamanda yüksek kalite ve güvenilirlik gerektiren rulmanları da gerektirir. Buna ek olarak, bu sektör verimlilik, maliyet kontrolü ve kârlılık konularında güçlü bir odak noktasına sahiptir.
Çözüm:
Madencilik ekipmanları ve çimento endüstrisi üreticileri ile yakından çalışır. Çeşitli müşteri uygulamalarına göre rulmanlar tasarlarız. Ve ürünlerimiz, yüksek işletme güvenliği ve güvenilirliği, yüksek yükleme kapasitesi, daha az bakım talebi ve şok ve titreşimin yüksek absorpsiyonu olmak üzere büyük avantajlar sunar.
Uygulama: Tema Parkı veya Lunaparklar
Tipik Ürünler: Küresel Mesnetler
Küresel Mesnetler, Tema parkındaki farklı tesislerde kullanılır, örneğin, hassas rulmanlar, rulo halatı için rulmanlar ve diğerleri. Bu rulmanlar genellikle gece gündüz çalışır ve güvenilir olmalıdır. Herhangi bir rulman arızası halka tehlike oluşturacak ve beklenmedik bir kazaya neden olacaktır.
Çözüm:
Eğlence tesisleri üreticileri ve kullanıcıları ile olan işbirliği sayesinde rulmanların teknik özelliklerini anlıyor. Küresel Mesnetler, kaynağın arızalanmasını önlemek için hammaddeye katı denetim uygular.

VEKKON’da Küresel Mesnetler üretimi çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 

Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.

Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.