TR | EN

Pot Çanak Mesnetler

Pot Çanak Mesnetler olarak adlandırılan sığ çelik silindirler, sızdırmazlık halkalarının geçmesini sağlayacak bir girintiye sahip olan elastomerin daha ince, düzgün bir şekilde oturan bir diski ile yerleştirilir. Daha sonra bir çelik piston, pot içine sokulur ve elastomerik diske karşı koyar. Ortaya çıkan tertibat, sıklıkla pot ve piston düzenlemesinde mühürlenmiş bir hidrolik sıvınınkine benzer olarak algılanır, ancak herhangi bir yatay eksen etrafında köprü yatağının oldukça arzu edilen bir özelliği olan minimum dirençle birlikte döndürmek serbesttir. Pot Çanak Mesnetler ile dönme direncini minimuma indirgeyerek yüke yapıya düzgün bir dağılım sağlanır.

VEKKON’da Pot Bearing çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Pot Çanak Mesnetler inşaat katlarını emebilirler. Bu, gömülü elastomerik diskin özellikle düşük deformasyon direnci ile deforme olmasıyla sağlanmaktadır.

Pot Çanak Mesnetler – sabit veya kayar – herhangi bir yönde 0.040 radansa kadar dönüşleri barındırabilir ve herhangi bir yatay yük veya yer değiştirmeyi karşılayacak şekilde tasarlanabilir. Bir tencere yatağı, çelik silindirden biraz daha kısa elastomerik bir diske sahip sığ / içi boş bir çelik silindirden oluşur ve içeriye sıkıca oturmuştur. Bir çelik disk veya piston, çelik silindirin içine sığar ve elastomerik disk üzerinde durur. Düz pirinç sızdırmazlık halkaları, tencerede elastomer içermek için kullanılır. Elastomer rotasyon meydana geldiğinde pota akan yapışkan bir sıvı gibi davranır.

VEKKON Endüstri Pot Çanak Mesnetler pota yatakları ileri tasarımı, son mühendislik  gelişmelerine dayanır ve sonlu elemanlar analizi yardımıyla gerçekleştirilir. VEKKON Endüstri Pot Çanak Mesnetler, standartlara uygundur. VEKKON Endüstri Pot Çanak Mesnetler için galeri çizimlerinin ayrıntılandırılması, çanak yatağının yüklerin, hareketlerin ve dönüşlerin hemen hemen her kombinasyonuna uyacak şekilde uyarlanmasını sağlayan modern bir Bilgisayar Destekli Çizim sisteminde gerçekleştirilir. Özel boyutsal koşullar da sağlanabilir.

Köprü ve yapı mühendisliğindeki kapsamlı tecrübesiyle VEKKON Endüstri A.Ş, değerlendirme ve geçici iş tasarımından tedarik ve kuruluma kadar köprü yatakları tasarımı, imalatı ve montajı için bir ‘tek elden servis’ sağlayabilir.

Pot Çanak Mesnetler, yüklerin üstyapı ve destekleri arasında aktarılmasını ve hareket ve döndürmeyi sağlamak için tasarlanmıştır. VEKKON Endüstri A.Ş her bir tasarımın üç farklı rulman çeşidinden birinde mevcut olan bir dizi rulman geliştirmiştir: Sabit rulmanlar, kılavuz rulmanlar ve serbest rulmanlar, bir yapının işlevine uyacak şekilde farklı çeviri ve dönme hareketi yapmalarına izin verir.

1.Sabit Pot Çanak Mesnetler

Sabit mesnetler piston grubunun içinde bir elastomerik disk kapsülü ve bir antiekstrüzyon kapatma cihazından oluşur. Yapı hareketleri yatay olarak sınırlandırılmış iken bu mesnetler, herhangi bi yönde dönüşü sağlar.

2.Serbest Pot Çanak Mesnetler

Serbest pot çanak mesnetler bu çok yönlü mesnetlere kaydırmayı sağlamak için levhaya temas eden paslanmaz levha ile donatılmışlardır.

3. Yönlendirilmiş Pot Çanak Mesnetler

Yönlendirilmiş mesnet ile yapı olarak aynıdır ancak aynı zamanda sınırlandırmak için bir tane ya da daha fazla kılavuz ile donatılmıştır.

İMALAT VE TEDARİK

VEKKON kendi fabrikasında ISO 9001 kalite standardında Pot Çanak Mesnetler üretir.

DEĞERLENDİRME

Pot Çanak Mesnetler değerlendirilmesi VEKKON’un deneyimli mühendisleri tarafından gerçekleştirilir.

Pot Çanak Mesnetler değerlendirme servisi aşağıdakileri içermektedir:

 • Köprü taşıma koşullarının incelenmesi ve yorumlanması
 • Köprü yatak tanımlaması
 • Yenileme pratiklerine yönelik tavsiye
 • Gerektiğinde eşdeğer köprü yatak değiştirmenin seçimi
 • Değiştirme ve yenileme tekliflerinin geliştirilmesi ve bütçe fiyatlandırması
 • Köprü dayanımı testi
 • Tasarım bilgilerinin sağlanması
 • Arşivimizden Resimler
 • Köprü yatağı imalatı

DEĞİŞTİRME

Pot Çanak Mesnetler taşıma değerlendirme ve değiştirme servisi, köprü taşıyan üretici olarak seçkin konumunu, paletleme sistemleri tasarımında, tedarikinde ve işletilmesinde ve derz dolguları ve epoksiler gibi uzman inşaat kimyasallarının bilgisiyle birleştirir. Buna ek olarak, hidro-tahribat ve elmas sondajı gibi köprü yataklarının değiştirilmesinde genellikle gerekli olan işlemler VEKKON tarafından sunulur.

VEKKON Endüstri A.Ş, yapının işlevine uyacak en uygun ve verimli yatağın seçilmesini ve rulman etekleri ve korozyona karşı koruma, monte edilmiş su terazileri, ön ayarlama ve Pot Çanak Mesnetler türleri gibi performansına fayda sağlayacak ek ürün ve hizmetler sağlayabilir .

Yapısal onarım uzmanı olarak, VEKKON Endüstri A.Ş ayrıca yapısal beton yenileme, çatlak enjeksiyonu, genleşme derzi değiştirme ve su yalıtımı gibi bir dizi tamir ve bakım hizmetini sunabilmektedir.

Pot Çanak Mesnetler tip seçimi
Aşağıdaki kriterler bilinmeli ve
dikkate alınmalı:
1. Toplam dikey yükler 
2. Toplam yatay yükler 
3. Yatay hareket miktarı
yatağın emmesi gereken güç
4. Yatağa maruz kalmış dönme veya eğme açısı

POT ÇANAK MESNETLER HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?

Pot Çanak Mesnetler kaldırma ve ölçme rulmanları mesnet rulman esaslıdır. Entegre bir elektronik sensör, rulman tarafından taşınan kuvvetin doğrudan ölçülmesini sağlar. Ayrıca, entegre edilmiş bir iğne valfine sahip olan yatak, gerektiğinde köprü güvertesini kaldırmak için harici bir hidrolik pompa ile birlikte de kullanılabilir.

Pot Çanak Mesnetler kaldırma ve ölçme rulmanları, zemin yerleşimlerini görmesi ve bina inşaatında belirli talepleri karşılaması beklenen köprüler için kullanılır. Yatağın kaldırma işlevi kullanılarak düşey deplasmanlar kolaylıkla ve güvenle telafi edilebilir, bu sayede hidrolik krikolar gerek kalmaz ve paketleme plakalarının yerleştirilmesi ve çıkarılması sağlanır.

Firmamız, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen Pot Çanak Mesnetler ürün yelpazesini kapsamlı bir şekilde sunma konusunda faaliyet göstermektedir. Dayanıklılık, güvenilirlik, müşterilerin ürüne güvenmesini sağlayan özelliklerdir. Bu ürünler deneyimli teknisyenler tarafından hassas bir şekilde üretilir ve kalite analistinin sıkı hükmü altında formüle edilir.

Özellikler:

 • Dayanıklı ve güvenilir
 • Uzun servis ömrü
 • Rekabetçi fiyatlar

Endüstriyel kauçuk ürünlerinin artan önemi, çeşitli endüstrilerdeki uygulamalarında muazzam gelişmelere neden olmuştur. VEKKON Endüstri A.Ş  kapsamlı imalat tesislerinden başka, müşterilerle teknik ve ticari bilgilerin sürekli değişimi için tam donanımlı mühendislik hizmetleri de sunar. Bu, müşterilerin yapı teknolojideki en son gelişmelere paralel olarak ayak uydurmalarına yardımcı olur.

Ankara’da bulunan VEKKON Endüstri A.Ş, Pot Çanak Mesnetler başta olmak üzere birçok yapı malzemesini size özel imal eder. Birçok ürün yelpazesinde öncü olan VEKKON, kullanıcı endüstrisi taleplerinin geniş yelpazesini karşılamak için yenilikçi ürünleri geliştirmenin uzun bir geçmişi olması nedeniyle ürün geliştirmede endüstri lideri olarak tanınmaktadır.

VEKKON’un araştırma ve geliştirme çabaları müşterilerimiz tarafından oldukça beğeni topluyor. Bu derece, ürün kalitesi, teknik hizmetler, satış sonrası takip ve ürünler ile ilgili temel araştırmalar temelinde verilir.

Firmamız Pot Çanak Mesnetler dışında rulman üretimi de yapmaktadır.

 Elastomerik Rulmanlar:

 • Yumuşak çelik laminatlar arasında sıkışmış Elastomer Katmanlardan oluşur.
 • Çelik laminatın elastomer katmanlar arasındaki güçlendirilmesi, özellikle yatay kuvvetler olmak üzere, yük taşıma kapasitesi sağlar.
 • Translasyonel ve Dönme gereksinimleri iç sapma ile yerine getirilir.
 • Elastomerik Rulmanlar, PTFE sürgülü tertibatlarla birlikte kullanılabilir.

Köprü genleşme derzi, araç trafiğinin geniş genişleme derz açıklıkları boyunca sorunsuz şekilde hareket etmesine izin vermektir. Bunu, geniş genleşme derzi açıklıklarını, hücreler adı verilen daha küçük açıklıklar dizisine bölerek yapar. Bu hücreler, köprü araç trafiği için düzgün bir sürme yüzeyi sağlarken gerekli termal köprü hareketini (genişleme ve daralma) karşılayacak şekilde seri çalışırlar.

VEKKON ENDÜSTRİ A.Ş SİZLERE EN GÜVENİLİR HİZMETİ SUNMAK İÇİN ÇALIŞIR.

MİSYON

 • Güvenlik, Kalite ve Çevre konularında ileri teknolojilerin ve mühendislik desteğinin uygulanması.

VİZYON

 • Talep Edilen Ticaret ve İnşaat Projelerinin Başarıyla Tamamlanması Taahhüdü.
 • Uzun Süreli İş İlişkileri Oluşturma ve Saklama

DEĞERLER – İLKELER

 • Müşteri ihtiyaçlarını karşılamayı ve beklentileri aşmayı hedefliyoruz.
 • Düşünme ve Akıl Kullanan Müşteri İle Hareket Etme.

NEDEN VEKKON ENDÜSTRİ A.Ş?

 • DENEYİM

  Pot Çanak Mesnetler ve Kompansatörler, Bakım ve Yenileme konularında uzun yıllara dayanan tecrübe
 • SORUMLULUK

  Müşterilere ve Çevreye Karşı Sorumluluk ve Taahhüt
 • KALİTE

  Kalite Güvence ve Kontrol

DENEYİMLİ EKİP

Ekibimiz tüm yapısal rulman ve özel olarak imal edilen metal bileşen ihtiyaçlarınızda size hizmet etmek için sabırsızlanıyor.

POT ÇANAK MESNETLER

Pot Çanak Mesnetler sektördeki en yüksek kalite arasındadır.VEKKON Pot Çanak Mesnetler zaman testine devam ediyor.

ÖZEL ÜRETİM

İhtiyacınız olan her şeyi imal edebiliriz ve projenizin toleranslarını ve özelliklerini karşılayabiliriz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Ekibimiz bize ihtiyacınız olduğunda size hizmet edecektir. İhtiyacınız olan herhangi bir yardım için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
VEKKON’da Pot Bearing çalışmasında kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.