TR | EN

Rubber Bridge Expansion Joints

Bir genleşme derzi, boru sistemlerinde gerilimi hafifletebilir ve flanş contalarının ezilmelerini önleyebilir. Ancak hangi genleşme derzi sizin uygulamanız için en iyisidir? İlk olarak iki tip genleşme derzi tanımlayalım: Rubber Bridge Expansion Joints ve Metal köprü genleşme derzi.

Kauçuk – Rubber Bridge Expansion Joints doğal ve / veya sentetik elastomerlerden ve kumaştan imal edilen esnek bir konektör ve gerektiğinde termal hareketlerden ve mekanik titreşimden dolayı boru tesisatlarında gerilim azaltma sağlamak üzere tasarlanmış iç metal takviyeleri.

Metal –  hizmette beklenen mekanik ve termal hareketleri emmek üzere tasarlanmış nispeten ince ölçme malzemesinden (genellikle paslanmaz çelikten) imal edilen esnek bir elemandır (körükler).

VEKKON’da Rubber Bridge Expansion Joints üretiminde  kalitenin birçok şeyin ötesine geçtiğine inanıyoruz. 
Bizim için kalite, “güven” inşa etmektir.
Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

AVANTAJLARI:METAL KÖPRÜ DERZLERİ

Standart konstrüksiyonlu ve malzemeli lastik derzler 230 ° F’ye kadar bir üst menzil sergiler. Ancak üreticilerin çoğu 400 ° F’a kadar özel yapılar sunabilir. Metal genleşme derzleri -420 ° F ila + 1800 ° F arasında çok daha geniş bir menzil sunar. Bununla birlikte, çalışma sıcaklıkları yüksek sıcaklıklarda azaltılır.

AVANTAJLARI: RUBBER BRİDGE EXPANSİON JOİNTS

Yay Oranları Hareketler
Rubber Bridge Expansion Joints ve metal genleşme derzleri aksiyel düzlemde (sıkıştırma ve uzatma) benzer hareket kabiliyetlerine sahiptir. Bununla birlikte, benzer yüz yüze boyutlara sahip olan metal derzlere kıyasla, kauçuk derzler kesinlikle daha fazla yanal hareketi emebilirler. Yanal düzlemdeki büyük hareketlerin gerekli olduğu metal eklemler için yapılar (çift veya evrensel) mevcuttur, ancak bunlar özel tasarım olarak düşünülür ve maliyet olabilir.

Bir genleşme derzini 1 “herhangi bir yönde hareket ettirmek için gereken toplam kuvvet olarak tanımlanır. Rubber Bridge Expansion Joints ve metal eklemlerin, standart yüz yüze boyutları için eksenel düzlemde benzer özelliklere sahip olmaları. Metal eklemler yanal harekete maruz kaldıklarında daha serttir ve bu nedenle tipik olarak daha düşük bir yanal hareket kabiliyeti vardır. Hem Rubber Bridge Expansion Joints hem de metal eklemler basınç uygulandığında, doğru sistem tasarımı için dikkate alınması gereken itme kuvvetleri üretmektedir.

Sağlam pazarlama becerileri, olağanüstü iş politikaları, iyi yönetim nitelikleri ve her şeyden önce bu alanda yaşadığı engin tecrübe, şirketimizin başarıya ulaşmasının kaynağıdır.

NEDEN BİZ?

 • Uygun maliyetli
 • Verimli ekip
 • Büyük altyapı
 • Üstün kaliteli ürünler

Kalite Güvence

Tüm ürünlerin kalite kontrolü için firmamız doğru muazzam dikkat harcar. Rubber Bridge Expansion Joints, Köprü Kompansatörler, Lastik Köprüsü Kompansatörler, Lastik Elektrik Mats, Kauçuk Levhalar imal ediyoruz. Daha kısa sürede yüksek çıktı verebilecek en yeni makineler kullanıyoruz. Ekibimiz, endüstrideki değişen trendlere göre makinemizi, ekipmanlarımızı, araçlarımızı vb. yükseltti. Hatta üretimde kullanılan tüm hammaddelerin en iyi kalitede olmasına özen gösteriyoruz. Firmamız sadece piyasada bulunan tanınmış satıcılardan temin etmektedir. Üretim işlemleri bittikten sonra, Rubber Bridge Expansion Joints, Köprü Genleşme Ekleri, Kauçuk Köprü Genleşme Ekleri vb . uzmanlarımız tarafından sıkı bazı parametreler altında iyice kontrol edilmektedir. Kalite taahhüdü ile müşterilerimizin tüm gereksinimlerini yerine getirebiliriz.

Ürün yelpazesi 

 • Köprü Kompansatörleri
 • Rubber Bridge Expansion Joints
 • Yapı Eklemleri
 • Kauçuk Elektrikli Paspaslar
 • Kauçuk Levha 
 • Elastomerik Köprü Rulmanları
 • Pot-PTFE Rulmanları
 • Ekstrüzyon Kauçuk Profilleri

Müşteri Memnuniyeti

Biz, sıkı bir şekilde, işimizi şekillendiren şeyin müşterilerimizin memnuniyeti olduğuna inandığımız için, müşteri odaklı bir firmayız. Firmamız farklı müşterilerin farklı gereksinimlere sahip olduğunu göz önünde bulundurmaktadır, bu nedenle siz değerli müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Satış ve pazarlama ekibimiz, değişen gereksinimlerini anlamak için tüm müşterilerimizle düzenli temas halinde olmaya devam etmektedir. Köprü Genleşme Ekleri, Rubber Bridge Expansion Joints vb. yüksek kaliteli ürünlerin sürekli akışı, prestijli müşterilerimizle samimi ilişkiler sürdürmemizi ve pazarda olağanüstü bir itibar kazanmamızı sağladı.

Sağlam pazarlama becerileri, olağanüstü iş politikaları, iyi yönetim nitelikleri ve her şeyden önce bu alanda yaşadığı engin tecrübe, şirketin başarının gökyüzüne dokunmasını sağladı.

Neden biz?

 • Uygun maliyetli
 • Verimli ekip
 • Büyük altyapı
 • Üstün kaliteli ürünler
Rubber Bridge Expansion Joints Neden Kullanılmalı?

Betondan yapılmış köprüler, sıcaklık değişiklikleri, betonun büzülmesi, yerleşim, buz ve hatta araçların ağırlığı gibi bir takım nedenlerle hafifçe daralacaktır.

Rubber Bridge Expansion Joints, betonun doğal olarak genişlemesini ve çatlamadan kasılmasını sağlayan şeydir. Rubber Bridge Expansion Joints otoyol ile buluştuğu bir köprünün ucuna yerleştirilir. Bu bağlantılar betonun hareket ettirilmesi ve beton çatlaklarının önlenmesi için yeterli alan sağlar.

Mürettebat köprü kurarken ve genleşme derzlerini kurarken beton içine gömülebilir ve geçişin flush olmasını sağlayabilirler … sürücüler bir şey üzerinde ilerlediklerini fark etmez.

Ancak, köprü ve bitişik otoyol üzerine asfalt kauçuğu yerleştirildiğinde, mürettebat eklemin hemen üzerinde döşemekle yetinemez; genişleme derzine izin vermek için biraz boşluk bırakmaları gerekir.

Bu durumlarda, bazı sürücüler küçük bir darbe fark edebilir. Kış aylarında somut sözleşmeler ve eklem genişledikçe (aksi yaz aylarında olur) biraz daha belirgindir.

Rubber Bridge Expansion Joints yol ve köprü uygulamalarında hareketi kontrol etmek için tasarlanmıştır. Bu sistemler uzun ömürlülük, su sızdırmazlığı ve pürüzsüz yüzey aşınmaya karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanırken diğer stil karayolu ve köprü derzlerinde sıkça karşılaşılan kayma ihtimalini azaltıyor.

Bunlar, bitişik yapısal parçalar arasındaki yer değiştirmeler ve dönüşlere izin vermekte, böylece yolun sürekliliği ve su sızdırmazlığı sağlanmaktadır.
Geniş bir format yelpazesine sahiptirler; her formatın, yalnızca kullanılmakta olan materyallerin türü sabit kalacak şekilde belirli bir hareket aralığına sahiptir.

Rubber Bridge Expansion Joints aşağıdaki avantajları sunar:

Basit kurulum
Basit ve uygun maliyetli teftiş ve bakım
Minimal ses ve titreşim
Transit yolcu için nihai konfor
Düzgün çalışan yüzey
Tüm bileşenlerin optimum çalışması ve dayanıklılığı
Yapıya minimal müdahale
Yapı, yapı ve tasarım mühendislerinin tercihi düzenine uyacak şekilde Birçok şekle kolayca ayarlanabilir format
Müşteri ihtiyaçlarına uygun çeşitli ankraj çeşitleri.

Sıcaklık değişiklikleri ve trafik yükleri, büyük köprülerin uzunluğu bir metre kadar dalgalanabilir. Bundan dolayı, genleşebilen ve uzlaşabilen bir “Rubber Bridge Expansion Joints” adı verilen bir uç yerleştirilir. Zaman içinde çeşitli genişleme derzleri yapıları geliştirilmiştir. Diş plakalı genleşme derzleri olarak da adlandırılan konsol genişleme derzleri yaklaşık 100 yıldır kullanılmaktadır.

Konsol genişletme derzleri, bir kayar destek ve desteklenen genleşme derzi olan desteklenmiş genleşme derzleri su sızdırmaz değildir. Bu nedenle su geçirmez modüler genleşme derzleri geliştirildi; bunlar suyun alt yapısından uzak tutulmasını sağlar. Birbirlerine yan yana uzanan ve Rubber Bridge Expansion Joints genleşme profilleri ile birbirine bağlanmış pek çok modüler genleşme derzi bulunduran bu tür genleşme derzi, bir metrelik genişlemeleri köprülemek için kullanılabilir.