TR | EN

Sabit Balyalı Elastomeric Bearing

Sabit Bilyalı Elastomeric Bearing basit yapısı ve kullanımı kolaydır, ayrıca uygulama kapsamı geniştir. Bu tür yataklar çoğunlukla radyal yükü taşımakta ve ayrıca eksenel yük taşıyabilmektedir. Radyal boşluk artarken, eğik bilyalı Elastomeric Bearing performansına sahip olabilir ve daha büyük eksenel yük taşıyabilir. Aynı boyutların diğer yatakları ile karşılaştırıldığında, yatağın sürtünme kaybı minimum ve limit hız maksimumtur. Yüksek devirde itme Elastomeric Bearing kullanılamazken, derin oluklu bilyalı Elastomeric Bearing saf eksenel yük taşımak için kullanılmalıdır.
Sabit bilyalı Elastomeric Bearing kafeslerinin çoğu sıkıştırılmış çelik kafes kafesidir ancak büyük Elastomeric Bearing işlenmiş katı kafes kullanır.

VEKKON, çok çeşitli uygulamalar için kompozit Elastomeric Bearing ve termoplastik Elastomeric Bearing sunmaktadır. Elastomeric Bearing, iki veya daha fazla parça arasındaki sınırlayıcı göreceli harekete izin vermek için bir uygulama içine yerleştirilir. Bunlar başka bir parçayı destekleyen ve / veya sürtünmeyi azaltacak mekanik cihazlardır.

 Deniz ve Hidro Elastomeric Bearing

Elastomeric Bearing, termoset reçinelerle emprenye edilen teknik kumaşlardan, dengeli olarak dağılmış katı yağlayıcılardan ve diğer katkı maddelerinden oluşan bir kompozittir. Elastomeric Bearing, geleneksel metal yataklara kıyasla önemli avantajlar sunmaktadır. Hepsi de boyutsal olarak kararlıdır, mükemmel aşınma direncine ve olağanüstü düşük sürtünme özelliklerine sahiptirler, bu da kuru çalışma koşullarında veya sınır yağlamada rakipsiz performans sağlar. Deniz suyunda neredeyse hiçbir gelişme olmaz, deniz ve hidroelektrik uygulamaları için idealdir.

Küresel Rulmanın Ana Bileşenleri : Taban plakası, Küresel PTFE kayma levhası, Konveks levha, PTFE kayar levha, Paslanmaz çelik levha, Üst plaka.

Özellikler : Küresel yatak, küresel PTFE kayar tabaka ve içbükey plaka arasındaki kiriş dönme ihtiyacını karşılayabilir. Bir diğer deyişle, kirişin dağıtımı, küresel çelik plakaya monte edilmiş PTFE kayar tabaka ile üst plakadaki ss plakası arasındaki kayma vasıtasıyla sağlanır.

Avantajları : büyük dönüşümü sağlamak, geniş rotasyon ve uzun servis ömrü sağlamak.

Uygulama :   özellikle geniş kirişler, kavisli köprüler ve büyük dönme açılarına ihtiyaç duyan köprüler için karayollarının ve hızlı demiryollarının basit destek kirişleri ve sürekli kirişleri için uygundur.

Elastomeric Bearing dışında köprü genleşme derzi  üretimi de yapıyoruz.