TR | EN

Sismik İzolatör Firmaları

Sismik İzolatör Firmaları Rulmanı, pratik güvenlik uygulamaları ile VEKKON Endüstri A.Ş’nin en son teknolojisinin başlıca örneğidir. Sismik İzolatör Firmaları üretimde yatağı, yapıları deprem hasarına karşı korumak, insanların hayatlarını korumak ve iş faaliyetlerinin devam etmesini sağlamak için kullanılır. Bu nedenle sismik izolasyon yatağı talebi her geçen gün artmaktadır.

Ankara’da kendi fabrikamızda üretilen sismik izolasyon rulmanının öncüsü VEKKON Endüstri A.Ş, Sismik İzolatör Firmaları rulmanları için tercih edilen üretim yapma konusunda konut, daire, yüksek katlı binalar ve kamu kurumları için yıllarca tecrübe sahibidir.

 Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

1) YÜKSEK GÜVENİLİRLİK

KANITLANMIŞ PERFORMANS:

VEKKON Endüstri A.Ş, Sismik İzolatör Firmaları kauçuk rulmanların öncülüğünü yapan lider firmalardan biridir.

2) ÜSTÜN KALİTE

VEKKON’Un kuruluşundan bu yana, şirket ilkesi pazara sadece en kaliteli ürünlerin teslim edilmesini gerektiğidir. Fabrikamız ürettiği her üründe, bu Kalite İlkesini benimsiyor.

Kauçuk malzeme tedarik, karıştırma, işleme, imalat ve muayene ile ilgili tüm üretim aşamaları kalite kontrolünden geçirilir ve sürekli prim ürünleri tedarik edilir.

3 YÜKSEK DAYANIKLILIK

Hızlandırılmış ısı-yaşlandırma testleri VEKKON Endüstri A.Ş  gerekli dayanıklılığa sahip olduğunu teyit etti.

4 KAPSAMLI UZMANLIK

Endüstride öncü olan Sismik İzolatör Firmaları VEKKON Endüstri A.Ş, Sismik İzolatör kauçuk rulmanların araştırılması ve geliştirilmesine derinden dahil olmuştur.

Sismik İzolatör Firmaları VEKKON Endüstri A.Ş, eşi benzeri görülmemiş sayıda test sonucunda üretimini teknolojinin en uç noktasına getirdi.

5 GENİŞ İMALAT, TEST VE MUAYENE İMKANI

 1. İmalat;
  VEKKON Endüstri A.Ş, küçük çaplardan büyük çaplara kadar boyut üretme kapasitesine sahiptir.
 2. Muayene;
  VEKKON Endüstri A.Ş, Ankara’daki çok katmanlı kauçuk için en iyi üretim makinelerinden birine sahiptir ve kalite kontrol sistemimiz, yalnızca birinci sınıf ürünler sağlanmaktadır.

6 İSTEĞE GÖRE SEÇEBİLECEĞİNİZ KAUÇUK RULMAN ÇEŞİTLERİ

Sismik İzolatör Firmaları VEKKON Endüstri A.Ş, Endüstride tam Sismik İzolatör rulman çeşitleri sunmaktadır;

 • Yüksek Sönümleyici Kauçuk
 • Doğal Kauçuk
 • Elastik Sürgülü Rulman

İhtiyaçlarınızı karşılamak için ideal bir sismik izolasyon sistemi üretebiliriz.

İzolasyon Adayları Yapı Türleri Nedir?
Deprem sırasında ve sonrasında operasyona ihtiyaç duyan hastaneler, köprüler ve acil servisler…
Veri merkezleri, iletişim tesisleri, yüksek teknoloji ürünü imalat tesisleri ve müzeler gibi değerli içeriğe veya operasyonlara sahip yapılar…
Düşük ve orta dereceli konutlar ve ofis binaları gibi doluluk oranı yüksek binalar…
Tarihi Yapılar
Taşınabilir Veri Merkezleri
Tanklar
İskeleler
İzolasyon maliyet tasarrufunu nasıl sağlıyor? 
Köprülerde, yalıtım temel kuvvetlerini %75’e kadar azaltır. Daha küçük
vakıf doğrudan maliyet tasarrufuna dönüşür.Binalarda, Sismik İzolatör Firmaları izolasyon yapının ömrü boyunca maliyet tasarrufunu sağlar. Bir depremde izole edilmiş bir bina hasar görmeyecek. Bir konvansiyonel bina yapısı ve içerikleri kıyasla
haftalarca, bazen aylarca iş kesintisine neden olacak şekilde önemli ölçüde hasar görecektir.

Deprem Koruma Sistemlerinin ve  Sismik İzolatör Firmaları misyonu, bir deprem sonrasında işlev görebilecek dayanıklı ve sürdürülebilir tesislerin tasarımına ve inşasına gelişmiş sismik izolasyon teknolojisini uygulamaktır. Çok aşamalı sismik izolasyon kullanarak, en şiddetli depremler sırasında içerikleri, yapısal olmayan bileşenleri ve yapıları hasardan korumak için tesisler tasarlamak artık ekonomiktir. Yeni inşaat, geleneksel süreklilik tasarımına dayanan asgari kod tasarımlarından daha düşük maliyetli olabilir. Sonuç olarak, devam eden işlevsellik için tasarım yapmak, artık kanunların gerektirdiği asgari hayat güvenlik standartlarını uygulayan kod tasarımlarına ekonomik ve pratik bir alternatiftir.

VEKKON Endüstri A.Ş, Sismik İzolatör Firmaları tasarımı ve imalatında dünya lideridir. En yüksek mühendislik özelliklerine sahibiz, teknolojik açıdan gelişmiş ürünler, en geniş uygulama deneyimi ve en kapsamlı üretim ve test . Sismik izolasyon rulmanları için dünya çapındaki talebe zamanında ve rekabetçi fiyatlarla cevap veriyoruz. Sismik İzolatör Firmaları Avantajları ve Entegre Mühendislik ve Üretim hakkında bilgi edinin.

Sismik İzolatör Firmaları VEKKON Endüstri A.Ş, Türkiye Ankara’da bulunan ana üretim tesisi, Sismik İzolatör Firmaları üretimi izolatörler ve diğer yapı malzemeleri imalatı için tasarlanmıştır. Üretim tesisimiz, yüksek hassasiyet, daha iyi kalite ve düşük maliyet için son teknoloji ürünü ve otomatik ekipman kullanmaktadır. Tesis ayrıca, amortisörlerimizin her biri ayrı ayrı kalibre edildi, test edildi ve seri hale getirildiğinde, özel ve iklim kontrollü bir test alanına sahip.

Sismik İzolatör Firmaları dikey olarak entegre olduğundan, amortisörler VEKKON Endüstri A.Ş tesisimizde tasarlanmış, imal edilmiş, monte edilmiş ve test edilmiştir. Bu, birçok doğrudan avantaj sağlar:

 • Mühendislerin imal edilebilirlik ve üretim planlamasından ödün vermeden bir projenin teknik ihtiyaçları için ürünü terzi ettirmelerine izin verir.
 • İmalatımız Sismik İzolatör Firmaları amortisörler üzerine yoğunlaşmış ve tüm ekipman seçilmiş ve bu amaç doğrultusunda özelleştirilmiştir. Bu, tesisin verimliliğini arttırır ve maliyetleri düşük ve kaliteyi yüksek tutar.
 • Üretim programının kontrolünü elinde tutmak, müşteri ihtiyaçlarına göre hızlı teslimatları veya zamanında teslimatı sağlar.
 • Son teknolojiye sahip test teçhizatımız üretim için optimize edilmek üzere yere kadar özel olarak tasarlanmıştır. Bu, ürünün maliyetini arttırmadan tüm damperleri tam strok ve yükte test etmemize ve birçok uluslararası inşaat kodunun test gereksinimlerini aşmamıza olanak tanır.

Prensip

Sismik İzolatör Firmaları VEKKON rulmanları bir sarkacın işlevsel ilkesine dayanır. Bir deprem sırasında bir yapının yatay olarak yerinden çıkmasına izin verirler, sismik enerji çeşitli hareket eden bileşenler arasındaki sürtünmeden dolayı dağılırlar. Depremden sonra, tabanın kayan yüzeyinin eğriliği, desteklenen yapının yerçekimiyle orijinal konumuna geri döndürülmesine neden olur.

Uygulamalar

Sismik İzolatör Firmaları VEKKON Endüstri A.Ş  sistemi yeni yapıların inşasında veya mevcut bir yapının sismik kuvvetlere direncini arttırmak için kullanılabilir. Normal koşullar altında ek yatay kuvvet yatakları veya amortisörleri ile birlikte yatay olarak işlev görürler, düşey kuvvetler iletirler ve yer değiştirmeler ve dönüşleri barındırırlar. Bu tip izolatörün elastomerik tiplere göre önemli bir avantajı yangın direncidir.

Sismik ve Titreşim İzolasyon çözümleri için Türkiye’nin güvenilir ortağıyız. Biz yüksek kaliteli ürünleri ticari Tesisat, Elektrik ve Endüstriyel pazarlarda hizmet veren üreticilerini temsil etmekteyiz. Yapının çeşitli aşamaları boyunca sismik titreşim izolasyonu ve bina kodu ihtiyaçları hakkındaki bilgimizi paylaşmak istiyoruz. Amacımız, temsil ettiğimiz titreşim yalıtımı, sismik, rüzgar ve taşkın yükü sınırlama ürünleri için müşterilerimizin en güvenilir ve güvenilir kaynağı olmaktır. İhtiyacınız olduğunda ihtiyaç duyduğunuz zaman, kendinize zamanında yaptırdığınız konusunda gurur duyuyoruz.

Ne Yapıyoruz?

Teklif gününden projelerinizin tamamlanmasına kadar güvenilir ortaklarınızız. İhale ettiğiniz projelere bakar ve portföyümüzden ihtiyaç duyduğunuz ürünleri belirleriz. Uzmanlığımız, titreşim izolasyon ve altyapı tutma ihtiyaçlarınız için doğru ve rekabetçi fiyatlandırma yapmamıza olanak tanır. Projeniz için ilgili bina kodları tarafından gerekli Sismik İzolatör veya yapı malzemeleri ürünleri veya mühendislik hizmeti, bina kodunu karşılamanız gereken ürünler ve mühendislik hizmetleri veriyoruz. 

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Tecrübeli ve profesyonel ekibimizle ne istediğinizi önce en iyi şekilde anlıyor ve size en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Yapı kodlarınızı anlıyoruz. Bölgenizi anlıyoruz. Sismik ve titreşim yalıtım çözümleri için mühendisliği anlıyoruz.

 Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.